BAYMAK

 • E01 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide E01 Uyarısı Kombiye Gazın Gelmediğini Belirtmektedir. Bu Durumda Kombinin Elektronik Kartında Ya Da Gaz Valfinde Sorun Olabilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E02 Arıza Kodu : Cihazda Aşırı Isınma Söz Konusu Olduğunda Bu Uyarı Kodu Ekranda Belirmektedir. Kısacası Termostat Arızalı İse Cihaz Kendini Otomatik Olarak Bloke Etmiştir. Cihaz İçin Kullanım Dışı Olmuş Da Diyebiliriz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E03 Arıza Kodu : Baca Tip Kombilerde Baca Sensörü Yer Almaktadır. Baca Sensörünün Kombideki Görevi Kombinin Aynı Zamanda Ortamın Sıcaklığını Kontrol Etmek Ve Elektronik Karta Bunu Aktarmaktır. Bu Arıza Kodu Ekranda Beliriyor İse Sensör Görevini Gerçekleştirmiyordur.Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E04 Arıza Kodu : Kombide Alev Olup Olmadığını Elektronik Karta Aktaran İyonizeysen Elektrotu Sinyal Alamadığında Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Gaz Akımında Bunun Yanı Sıra Atık Gaz Sisteminde Ya Da İyonizeysen Elektrotunda Sorun Olabilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E05 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide E05 Hata Kodu Var İse Kalorifer Sensöründe Sorun Vardır. Bu Durumda Kaloriferler Kesinlikle Isınmaz. Sorunun Çözümlenmesi Adına Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E06 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide Bu Uyarı Kodu Yaz Kış Yaşanabilmektedir. Çünkü Bu Kodun Açıklaması Kombinin Sıcak Su Vermemesidir. Bu Durumda Kombide Sıcak Su İçin Çalışan Sensörünün Değişimi Gerekmektedir. Parça Değişimi İçin Mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E10 Arıza Kodu : Kombide Suyun Azaldığını Belirten Uyarı Kodudur. Kombi Basıncını Kontrol Ederseniz 1 Barın Altında Olduğunu Görürsünüz. Kombiye Gerektiği Kadar (1,5 Bar) Su Basarsanız Kombi Çalışmaya Devam Edecektir.
 • E25 Arıza Kodu : Kombinin En Yüksek Sıcaklığa Ulaştığını Belirten Hata Kodudur. Baxi Luna Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Ya Pompa Sıkışmıştır Ya Üç Yollu Vananın Konumu Değişmiştir Ya Eşanjör Tıkanmıştır Veya Kireçlenmiş Ya Da Kalorifer Filtreleri Tıkanmıştır. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E35 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide Beliren Bu Uyarı Kodu Cihazda Alevin Oluşmadığı Anlamındadır. Bu Durumda Cihazdan Sıcak Su Alamazsınız Aynı Zamanda Petekleriniz De Isınmaz. Cihaza Müdahale Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız..
 • E80 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombi Ekranında E80 Uyarı Kodu Varsa Elektronik Kartta Sorun Var Demektir. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Müdahale Etmemeli Hemen Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E97 Arıza Kodu : Elektrik Voltajı İle Alakalı Sorun Olduğunda Baxi Luna Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Daire Girişine Gelen Voltajlar Düşük Veya Cihazda Elektronik Kart Sorunu Var Diyebiliriz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E98/99 Arıza Kodu : Baxi Luna Kombide Her İki Hata Kodu Da Elektronik Kart Arızası Anlamına Gelmektedir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Baymak Brötje arıza kodları;

 • E10 Arıza Kodu : Ortamdaki Sıcaklık Seviyesini Elektronik Karta Aktarmakta Olan Sensörde Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapabileceğiniz İşlem Yoktur Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız..
 • E25 Arıza Kodu : Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunu Belirten E25 Arıza Kodu Brötje Kombi Ekranında Belirdi İse Peteklerinizden Verim Alamazsınız. Bu Durumda Direk Olarak Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği    Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E28 Arıza Kodu : Yalnızca Bacalı Kombilerde Bulunan Baca Sensoru Ortamın Aynı Zamanda Kombinin Sıcaklığını Kontrol Eder Ve Bunu Karta Aktarır. Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Ya Bu Sensörde Sorun Vardır Ya Da Bağlantılarında Kopukluk Vardır. Sensorun Görevini Yapmadığını Belirten Bu Hata Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E50 Arıza Kodu : Brötje Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Sıcak Su Sorunu Yaşanıyor Demektir. Bu Durumda Sıcak Su Alamazsınız. Sebebi İse Sıcak Su Sensörünün Arızalı Olması Ve Değişime İhtiyacı Olmasıdır. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği    Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E110 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Termostatı, Limit Termostatı (Stm) Brötje Kombinin İçinde Bulunan Su Aşırı Isınma Yaptığında Cihazı Bloke Eder. Göstergede Bu Uyarı Kodu Var İse Aşırı Isınma Termostatı Arızalıdır Veya Atık Gaz Sıcaklığını Elektronik Karta Aktaran Baca Sensöründe Problem Vardır. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E119 Arıza Kodu : Brötje Kombinin Su Basınç Göstergesi Olması Gereken Değerin Altındadır. Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kombiye İhtiyacı Olan Suyu Vermek Gerekir. Kombi Basınç Göstergesine Bakarsanız 0,3 Barın Altında Olduğunu Görürsünüz. Bu Durumda Kombiye Doldurma Musluğu İle Su Basmalı Basınç Değerini 1,5 Bara Çıkarmalısınız. İşlem Sonrası Kombi Çalışmasına Devam Edecektir.
 • E125 Arıza Kodu : Brötje Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Varsa Kombi İçinde Bulunan Pompa Kalorifer Tesisatında Suyu Çeviremiyor Demektir. Ya Da Tesisatta Hava Vardır, Bu Sebeple Kombi Aşırı Isınma Sayesinde Arıza Uyarısı Veriyordur. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E130 Arıza Kodu : Brötje Kombide Baca Sensöründe Kısacası Ortam Aynı Zamanda Kombi İçindeki Sıcaklığı Ölçüp Elektronik Karta Aktaran Sensöründe Aşırı Isınma Problemi Olduğunu Gösterir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği   Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E133 Arıza Kodu : Kombiye Gelmekte Olan Gaz Girişinde Problem Olduğunu Bildiren Arıza Kodudur. Bu Durumda Gaz Valfinde Ya Da Ana Karta Problem Olduğunu Söyleyebiliriz. Eğer Sorun Gaz Valfi İle Alakalı İse Kombiye Gaz Girişi Olmaz. Fakat Sorun Ana Kartla Alakalı İse Bu Durumda Ana Kart Gaz Valfine Görevini Yaptırmaz. Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E151 Arıza Kodu : Cihazın Ekranında E151 Arıza Kodu Belirdi İse Bu Elektronik Kartta Sorun Olduğunu Belirtir. Bu Durumda Cihaza Reset Atmanız Gerekmektedir. Reset İşlemi Sonrasında Bir Süre Kadar Bekleyin. Sorun Eğer Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E156 Arıza Kodu : Dairedeki Voltajın Düşük Durumda Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Voltaj Değeri 220 V A Dönene Kadar Cihaza Müdahale Etmeyin. Bu Durumda Baymak Brötje Servisi’ni Arayın Ve Voltaj Düzenlemeye Yarayan Regülatör Cihazını Talep Edin. Voltajlarla Alakalı Sorunlar Yaşanıyor İse Kombi Parçaları Hasar Görebilir. Bu Konudaki Bilgileri Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E160 Arıza Kodu : Hermetik Tip Kombinin Fan Motorunda Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketicinin Müdahalesi Gerekmez Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E193 Arıza Kodu : Tesisatta Hava Olması Sebebi İle Cihaz Buna Bağlı Aşırı Isınma Durumu Yaşatıyordur. Bu Durumda Teknik Destek Adına Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız. 

Dolcevita arıza kodları;

 • E01 Arıza Kodu : Dolcevita Kombi Ekranında E01 Uyarısının Anlamı Cihazın Ateşlemeyi Sağlamamasıdır. Kombi Ateşleme Yapmadığında Verim De Alınamaz. Bu Nedenle De Sizin Bu Durumda Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E02 Arıza Kodu : Dolcevita Kombi Aşırı Isınma Sebebi İle Kendini Bloke Ettiğinde Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Sorun Aşırı Isınma Termostatının Arıza Yapmasıdır. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E03 Arıza Kodu : Dolcevita Kombinin Atık Gaz Sisteminin Tam Anlamıyla Çalışmaması Sebebi İle Kombinin Arızaya Geçmesidir. Cihazın Baca Kontrolü Gerekir. Baca Çalışmasını Sorunsuz Gerçekleştiriyorsa Fan Motorunda Ya Da Proses Tatta Sorun Var Diyebiliriz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Dolcevita Kombi Kodları, Dolcevita Ariza Kodlarının Anlamları

Dolcevita Kombi Hata Kodları

 • E05 Arıza Kodu : Cihazın Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunda Ekranda Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Peteklerinizle Alakalı Isınmama Sorunu Yaşarsınız. Durum Kalorifer Sensoru İle Alakalı Olabilir. Bu Yüzden De Arıza Tespiti Ve Müdahalesi İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E06 Arıza Kodu : Dolcevita Kombi Ekranında Beliren Bu Hatanın Açıklaması Sıcak Su Sensöründe Sorun Olduğudur. Bu Durumda Kombi Sıcak Su Vermez. Kombi Eğer Sıcak Suyu Verirse Belirli Bir Süre Kadar Verir Sonrasında Suyu Soğutur. Tüketici Müdahalesi Gerektirmeyen Bir Durum Olduğu İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız..
 • E10 Arıza Kodu : Dolcevita Kombide Su Basınç Göstergesinin 0,3 Barın Altında Olduğunu Yani Kombinin Suyunun Azaldığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Kombinin Altında Bulunan Doldurma Musluğunu Açmalı Kombiye 1,5 Bara Gelene Kadar Su Basmalısınız. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E25/26 Arıza Kodu : Dolcevita Kombide Her İki Uyarıdan Biri Bulunuyor İse Muhtemel Pompa Hatasıdır. Bu Durumda Cihazda Birden Fazla Sorun Olabilir. Mesela Petekler Isınmaya Bilir, Kombi Ses Yapabilir Ya Da Kombi Hiç Çalışmıyor Olabilir. Bu Gibi Durumlarda Arızanın Hem Tespiti Hem De Çözümü İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E35 Arıza Kodu : Bu Uyarı Kodu Kombi Ekranında Belirdi İse Cihazın Ateşleme Yaptığı Fakat Alev Oluşturmadığı Anlamına Gelir. Kombiye Üç Kez Reset Atmanız Gerekmektedir. Reset Sonrasında Kombi Ekranında Hala Bu Uyarı Kodu Beliriyor İse Bu Durumda Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E96 Arıza Kodu : Daireye Gelen Voltaj Düşüklüğü Sebebi İle Kombi E96 Uyarı Kodu Verir. Bu Durumda Voltaj Düzenleyicisi Olarak Bilinen Regülatör Cihazı Kullanmanız Gerekmektedir. 

Baymak Arıza Kodları;

 • E01: Gaz Beslemesi – Blokajı Arızası
 • E02: Emniyet Termostat Sensoru Arızası
 • E03: Baca Termostat Sensoru / Baca Basınç Sensoru Arızası
 • E05: Isıtma Devresi Ntc Sensor Arızası
 • E06: Kullanım Suyu Devresi Ntc Sensor Arızası
 • E10: Düşük Su Basıncı
 • E25: Maximum Sıcaklık Uyarısı
 • E35: Alev Oluşumu Arızası

          Eco 280fi Ariza Kodları, Eco 280fi Hata Kodları

Eco 280fi Kombi Ariza Kodlarının Anlamları

 • Neon1 Kapalı, Neon2 Açıksa; Kombiye Gaz Girişin De Arıza Yaşadığını Bildiren Hatadır. Kombi Ateşleme Yapamıyor, Ateşleme Yapamadığı İçin De Verim Sağlamıyor. Gaz Gurubunda, Kartta, İyonizeysen Da Sorun Olabilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız..
 • Neon1 Kapalı, Neon2 Hızlı Yanıp Sönüyorsa; Baca İşleyişin De Arıza Olduğunu Belirten İşlevdir. Eğer Kombi Bacalıysa Baca Sensöründe, Hermetikse Hava Prosestatı Veya Fan Motorun Da Arıza Olabilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • Neon1 Kapalı, Neon2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa; Kombi Su Basıncı Düşük Durumda. Cihaza Standart Su Ayarına Yani 1,5 Bara Kadar Su Basılması Gerekir. Daha Sonrasın Da Kombi Eski Çalışma Sistemine Dönecektir.
 • Neon1 Ve Neon2 Yavaş Yanıp Sönüyorsa; Ntc Sensör Arızası Olarak Bilinen Hata Işıklarıdır. Bu Işıklar Yanıp Sönüyor İse Kombi De Ya Sıcak Su Arızası Meydana Gelir Ya Da Kalorifer Petekleri Isınmaz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • Neon1 Yavaş Yanıp Sönüyorsa, Neon2 Açıksa; Kombi De Fazla Isınma Olduğundan Dolayı Kombi Kendini Kullanıma Kapamış. Limit Termostat Sorunu Yaşanmaktadır. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Energy arıza kodları;

 • E01 Arıza Kodu : Energy Kombide Bu Uyarı Kodu Varsa Kombinin Ateşleme Yapmadığını Belirtir. Bu Durumda Kombiden Verim Alınması Beklenilemez. Yani Kombi Hem Sıcak Su İhtiyacını Hem De Isınma İhtiyacını Karşılamaz. Tüketici Olarak Yapılabilecek Bir İşlem Olmamaktadır Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği   Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E02 Arıza Kodu : Kombide Fazla Isınma Söz Konusu Oldu İse Bu Uyarı Kodu Ekranda Belirmektedir. Bu Durumda Tüketicinin Yapabileceği İşlem Yoktur. Yapılması Gereken İse Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E03 Arıza Kodu : Energy Kombi Ekranında E03 Hata Kodu Belirdi İse Atık Gaz Sisteminde Bulunan Hava Akış Anahtarında Sorun Vardır. Hava Soğuk İse Sert Hava Koşulları Sebebi İle Rüzgârın Bacadan Ters Üflemesi İle Atık Gazı Kombi Aktaramaz Ve Bu Sebeple Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Hava Şartları Normal Durumda İse Hava Prosestatı Ya Da Atık Gazı Dışarıya Ulaştıran Aynı Zamanda Temiz Havayı Dışarıdan İçeriye Ulaştıran Fan Motorunda Sorun Olduğunu Söyleyebiliriz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E05 Arıza Kodu : Energy Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Var İse Kalorifer Sensorun De Sorun Vardır. Tesisat Isı Sensoru Arızalı Ya Da Hasar Görmüş Diyebiliriz. Bu Durumda Sensör Değişimi Gerekmektedir. Bu Durumda Direk Olarak Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Energy Kombi Kodları, Energy Hata Kodlarının Anlamları

Energy Ariza Kodları Nelerdir

 • E06 Arıza Kodu : Energy Kombide Sıcak Su Alınamadığı Durumlarda Genellikle Kombi Ekranında Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Kombi Sıcak Su Vermez Çünkü Sıcak Su Sensoru Değişimi Gerekir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E10 Arıza Kodu : Kombideki Su Bittiği Zaman Ekranda Bulunan Hata Kodudur. Kombi Göstergesinde Bu Hata Kodu Var İse Cihazın Basıncı 1 Barın Altında Demektir. Kombi Basıncını Dolum Vanası İle 1,5 Bara Getirin Sonrasında Cihaz Çalışmasına Kaldığı Yerden Devam Edecektir. 
 • E25/26 Arıza Kodu : Energy Kombide Oluşan Her İki Hata Kodunun Açıklaması Da Aynıdır. Bu Uyarı Kodlarından Biri Kombide Ekranında Belirdi İse Pompa Arızalı Diyebiliriz. Sorunun Pompayla Alakalı Olup Olmadığını Öğrenmeniz İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E35 Arıza Kodu : E35 Arızası Energy Kombinin Ateşleme Yaptığını Fakat Alev Algılamadığını Belirtmektedir. Bu Durumda Kombiye Reset Atılmalıdır. Reset İşleminden Sonra Energy Kombi Hala E35 Uyarısı Veriyor İse Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E96 Arıza Kodu : Kombiye Ulaşan Voltajın Düşük Olduğunu Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Voltaj Düzenleyici Regülatör Kullanmalısınız. Regülatör Kullanımı Sonrasında Kombi Ekranında Bulunan E96 Uyarısı Silinecek Kombi Çalışacaktır. 

Falke arıza kodları; 

 • E01 Arıza Kodu : Falke Kombide Bu Uyarı Kodu Varsa Cihaza Gaz Girişi Yetersizdir. Y Da Gaz Geliyordur Fakat Gaz Valfinde Sorun Olması Sebebi İle Cihaz Bunu Algılamıyordur. Cihazın Elektronik Kartında Sorun Olabilir. Bunun Yanı Sıra Gaz Valfi Çalışmıyor Olabilir. Sorunun Biran Önce Çözümlenmesi İçin  Kombi Servisi Fırat tekniği  Arayınız.
 • E02 Arıza Kodu : Kombide Aşırı Isınma Sorunu Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Cihaz Bloke Olmuştur. Bu Şekilde Kombiyi Kullanamazsınız. Problemin Ortadan Kalkması İçin Falke Servisi’ni Aramalısınız.

Falke Ariza Kodlarının Anlamları, Falke Hata Kodları

Falke Ariza Kod Açıklamaları

 • E03 Arıza Kodu : Gaz Sıcaklığını Elektronik Karta Aktaran Ya Da Kombi İçinde Yer Alan Su Aşırı Isındığında Kombiyi Bloke Eden Aşırı Isınma Termostatında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak ,Kombi Servisi’nden Yardım Almalısınız.
 • E05 Arıza Kodu : Falke Kombi Ekranında E05 Arıza Kodu Belirdi İse Isınma Sensöründe Sorun Olduğu Anlamına Gelmektedir. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapabileceğiniz İşlem Yoktur. Kalorifer Isınmasında Sorun Vardır
 • E06 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensöründe Arıza Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensör Değişimi Gerekmektedir. Falke Kombi Böyle Bir Hata Kodu Verdiğinde Kombiden Sıcak Su Alamazsınız. Servisi’niz Fırat tekniği  Arayıp Bu Konuda Yardım Almanız Gerekmektedir.
 • E10 Arıza Kodu : Falke Kombide E10 Arızası Kombi Su Basınının 0,3 Barın Altında Olduğunu Gösterir. Bu Durumda Kombi Çalışmaz. Kombinin Altında Yer Alan Doldurma Musluğunu Açmalı Kombi Basıncını 1, Bara Yükseltmelisiniz. Kombi Basıcını Bu Değere Getirdiğinizde Kombi Çalışacaktır.
 • E25 Arıza Kodu : Falke Kombide Bu Uyarı Kodu Maksimum Sıcaklık Anlamındadır. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmeniz Mümkün Olmamaktadır. Sorunun Birden Çok Sebebi Olabilmektedir. Mesela Kalorifer Filtresi Tıkalı, Pompa Sıkışık, Eşanjör Kireçli Ya Da Üç Yolu Vana Konum Değiştiriyor Olabilir. Kombi Servisi Fırat tekniği  Aramalısınız.
 • E35 Arıza Kodu : Falke Kombide Cihazın Ateşlemeyi Sağladığını Fakat Alev Oluşturmadığını Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Cihazı Resetlemeniz Gerekmektedir. Falke Kombiyi Resetlediniz Fakat Sorun Hala Devam Ediyorsa  Kombi Servisimiz Fırat tekniği  Aramalı Yardım İstemelisiniz.

Lambert arıza kodları;

 • E01 Arıza Kodu : Lambert Kombinin Ateşlemeyi Başarıyla Yapmadığını Belirten Hata Kodudur. Kombide Ateşleme Başarısızlığı Da Diyebiliriz. Kombi Ateşlemeyi Yapmadığı İçin Hem Sıcak Su Alamazsınız Hem De Petekleriniz Isıtma Yapmaz. Bu Durumda Kombiye Reset Atmak Gerekir. Reset İşlemini Üç Kez Tekrarlamanız Gerekmektedir. Bu İşlemlerden Sonra Kombi Yine Aynı Uyarıyı Veriyor İse Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E02 Arıza Kodu : Kombinin Aşırı Isınma Termostat Hatası Verdiğini Gösteren Hata Kodudur. Kısacası Cihazın Aşırı Isınma Sebebi İle Bloke Olduğunu Yani Kullanım Dışı Olduğunu Söyleyebiliriz. Bu Durumda Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Lambert Kombi Kodları, Lambert Ariza Kodlarının Anlamları

Baymak Lambert Kombi Kodları

 • E03 Arıza Kodu : Atık Gaz Sisteminin İyi Şekilde Çalışmaması Sebebi İle Kombinin Arızaya Geçtiğini Belirtir. Bu Durumda Cihaz Bacalı İse Baca Yerinden Çıkmış Diyebiliriz Kısa Sürede Servisimizi Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E05 Arıza Kodu : Lambert Kombide E05 Hata Kodu Kalorifer Tesisatı Sensörünün Arızalı Olduğu Anlamına Gelmektedir. Lambert Kombide Genellikle Kış Mevsiminde Bu Arıza Kodu Ekranda Belirebilmektedir. Sorunun Çözümlenmesi Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E06 Arıza Kodu : Kombi De Sıcak Su Arızasının Yaşandığını Belirleyen E06 Arıza Kodu Ekran Da Olduğu Sürece Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Öncelikle Kombinin Su Basıncına Bakınız. Düşükse 1,5 Bara Kadar Su Basınız. Fakat Basınç Normal Ve Kombi Hala Sıcak Su Vermiyor İse Sensör Arızalı Olabilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E10 Arıza Kodu : Kombide Mevcut Olan Su Basıncının Düşük Olduğu Anlamına Gelmektedir. Cihazın İyi Şekilde Verim Sağlaması İçin İçerisin De 1 İle 2 Arasına Gelecek Kadar Su Basılması Gerekir. Su Basma İşleminden Sonra Kombi Çalışır Durumuna Geri Dönecektir.
 • E25/26 Arıza Kodu : Pompanın Arıza Yaptığı Anlamına Gelen Bu Arıza Kodunda Kullanıcının Birkaç Arıza Birden Yaşaması Söz Konusu Olabilir. Mesela Petekler Isınmayabilir, Cihaz Ses Yapabilir, Sıcak Su Akışında Sorun Meydana Gelebilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E35 Arıza Kodu : Kombinin Ateşleme Denemesi Yaptıktan Sonra Alevlenme Almadığını Belirten Koddur. Bu Sorun Da Cihaz Alev Almadığı İçin Kombi Çalışma Sergilemez. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E96 Arıza Kodu : Kombiye Gelen Voltajlar Da Düşüklük Yaşandığını Ve Bu Sebeple De Cihazın Çalışmadığını Belirtmek İsteyen Arıza Kodudur. Bu Kodda Kullanıcı Regülatör Kullanmalıdır. Çünkü Bu Sorun Sık Sık Yaşanırsa Cihaza Kalıcı Hasarlar Verebilir. 

Lambert Attivo;

 • E01 Arıza Hatası : Kombiye Olan Gaz Girişinin Yetersiz Durumda Olduğunu Belirten Koddur. Yani Bu Durumda Cihaz Ateşleme Yapamaz Ve Verim Sağlamaz. Ana Kartta Yahut Gaz Gurubun Da Sorun Oluşmuş Olabilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E02 Arıza Hatası : Kombi Fazla Isınmış Ve Kullanım Dışı Olmuş Durumda. Bu Şekilde Kombi Kullanılması Mümkün Olmamaktadır. Limit Termostat Hasar Görmüş Olabilir Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Lambert Attivo Kombi Kodları, Lambert Attivo Kombi Hataları

Lambert Attivo Ariza Kodlarının Anlamları

 • E03 Arıza Hatası : Baca Tip Kombi Çeşitlerin De Baca Sensörünün Hasar Gördüğünü Belirten Koddur. Bu Şekilde Kombinin Ve Ortamın Isısını Ölçmeye Yarayan Bu Aparat İşlevini Yerine Getiremez Ve Elektronik Karta Bilgi Yollayamaz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E05 Arıza Hatası : Tesisatı Isıtma Amaçlı Kullanılan Sensorun Hasarlı Olduğunu Belirten Koddur. Bu Kod Gösterge De Belirdiği Sırada Kombinin Petekleri Isıtmada Zorluk Yaşadığını Anlayabiliriz. Sensör Değişirse Problem Ortadan Kalkacaktır. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E06 Arıza Hatası : Sık Yaşanan Arıza Kodlarından Biri Olan E06 Hata Kodu, Cihazın Sıcak Su Vermediğini Belirten Koddur. Bu Kod Ekranda Belirdiği Sırada Kullanıcı Sıcak Su Alamaz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E10 Arıza Hatası : Cihazın Su Basıncın Da Düşme Yaşandığını Gösteren Arıza Kodudur. Bu Arıza Kodu İle Karşılaştığınız Zaman Cihaza Su Basmanız Gerektiğini Anlayabilirsiniz. Su Basıncı 1,5 Bara Ulaşana Kadar Su Basmanız Gerekir. Daha Sonrasın Da Arıza Kodu Devam Ederse Cihaza Bir Defa Reset Atarsanız Kombi Eski Çalışma Sistemine Geri Dönecektir.
 • E25 Arıza Hatası : Kombide Aşırı Isınmam Oluştuğu Zamanlarda Cihazda E25 Kombi Hata Kodu Belirmektedir. Bu Kod Filtrelerin Tıkandığını, Ana Eşanjörün Kireçlendiğini, Pompanın Sıkışmaya Uğradığını Veya Üç Yollu Vanada Konum Değiştirme Olabileceğini Anlatmaktadır. Konuyla Alakalı Olarak Servis Desteği İstemeniz Gerekir.
 • E35 Arıza Hatası : Cihazın Alev Almadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Kod Gösterge De Belirdiği Zaman Kombiye Gaz Girişi Mevcut Mu Vanalar Açık Mı Bakınız. Eğer Vanalar Açıksa Cihaza Birkaç Kez Üst Üste Olmak Şartı İle Reset Atınız. Resetten Sonra Da Kombi Düzelmez İse Gaz Valfinde, İyonlarda, Elektrotlar Da Veya Kartta Sorun Olabilir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Luna 3 arıza kodları;

 • E01 Arıza Kodu : Kombiye Gaz Girişinde Problem Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Baxi Luna Kombinin Gaz Valfi Ya Da Ana Kartı Arızalı Diyebiliriz. Bu Parçaların İkisinden Birinin Arızalı Olması Demek Kombiye Gaz Girişinin Yeterli Olmadığı Anlamına Gelir Ve Bu Durumda Cihaz Çalışmaz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E02 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Termostatı Veya Limit Termostatı Arızalı Olduğunda Luna Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Kombinin İçindeki Su Aşırı Isınır İse Limit Termostatı Direk Kombiyi Bloke Eder. Bu Durumda Kombinin Parçalarında Sorun Olduğunu Söyleyebiliriz. Yalnız Tüketici Olarak Yapabileceğiniz İşlem Yoktur, Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

Luna Kombi Kodlarının Açıklamaları, Luna Ariza Kodları

Luna Kombi Hata Kodları

 • E03 Arıza Kodu : Baca Tip Kombilerde Baca Sensöründe Sorun Olduğunda Ya Da Kablolarında Kopma Meydana Geldiğinde Luna Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Baca Sensoru Ortam Ve Aynı Zamanda Kombinin İç Sıcaklığını Ölçme, Bu Durumu Elektronik Karta Aktarma Görevindedir. Cihaza Müdahale Etmemeli Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E05 Arıza Kodu : Tesisat Sensöründe Problem Olduğunda Ya Da Arıza Oluştuğunda Luna Kombi Ekranında E05 Arıza Kodu Belirir. Bu Durumda Direk Olarak Sensör Değişimi Gerekeceği İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E06 Arıza Kodu : Luna Kombide E06 Arıza Kodu Sıcak Su Sensöründe Sorun Olduğu Anlamındadır. Bu Durumda Sensör Değişimi Yapılana Kadar Kombi Sıcak Su Sağlamaz. Sensör Değişimi İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E10 Arıza Kodu : Luna Kombide Basınç Göstergesinin Azaldığını Daha Doğrusu Kombinin Suyunun Azaldığını Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Kombinin Doldurma Musluğunu Açmalı Kombiye 1,5 Bara Kadar Su Basmalısınız. Bu İşlem Sonrasında Kombi Ekranında Bulunan Arıza Kodu Yok Olacak Kombi Yeniden Çalışacaktır.
 • E25 Arıza Kodu : Cihazın Çok Fazla Isındığı Anlamına Gelen Hata Kodudur. Bu Durumda Eşanjör Tıkalı, Kalorifer Filtresi Kirli, Üç Yollu Vana Konum Değiştiriyor Ya Da Pompa Sıkışıyor Diyebiliriz Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E35 Arıza Kodu : Luna Kombinin Alev Oluşturmada Güçlük Çektiğini Ve Alevi Oluşturmadığını Bildiren Arıza Kodudur. Bu Durumda Kombi Ateşlemeyi Yapar Fakat Alev Oluşumu Engellenir. Arızanın Çözümlenmesi Ve Sorunun Giderilmesi İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E80 Arıza Kodu : Luna Kombi Ekranında E80 Uyarısı Varsa Bu Kombinin Beyninde Yani Ana Kartında Sorun Olduğu Anlamına Gelmektedir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E97 Arıza Kodu : Luna Kombide Beliren E97 Arıza Kodu Elektrik Voltajlarından Kaynaklanmaktadır. Daireye Gelen Voltaj Düşük İse Ya Da Kombinin Ana Kartında Sorun Varsa Bu Uyarı Kodu Kombi Ekranında Belirir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E98/99 Arıza Kodu : Luna Kombi Ekranında Bu İki Hata Kodundan Biri Varsa Elektronik Kartta Sorun Olduğunu Anlayabiliriz. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmek Yerine Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız.

Star arıza kodları;

 • E10 Arıza Kodu : Dairenin Sıcaklığını Ana Karta Aktaran Sensörde Sorun Olduğunda Star Kombide Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Sensorun Görevini Gerçekleştirmediğini Söyleyebiliriz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E20 Arıza Kodu : Star Kombinin Kalorifer Sensöründe Sorun Olduğunda Göstergede Bu Hata Kodu Belirir. Bu Durumda Petekler Hiçbir Şekilde Isı Sağlamaz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E28 Arıza Kodu : Bacalı Kombilerde Bulunan Baca Sensoru Arıza Yaptığı Zaman Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Ortamın Aynı Zamanda Kombinin İç Sıcaklığını Algılayıp Sonrasında Elektronik Karta Bilgisini Veren Parçada Sorun Olduğunu Söyleyebiliriz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız.

Star Kombi Kodlarının Anlamları, Star Kombi Hata Kodları

Baymak Star Ariza Kodları;

 • E50 Arıza Kodu : Star Kombide Sıcak Su Sensöründe Sorun Olduğunda Kombide E50 Uyarı Kodu Belirir. Oldukça Çok Yaşanan Bu Arızada Yapabileceğiniz İşlem Olmamaktadır. Yapmanız Gereken Tek Şey İse Sensör Değişimi Gerekeceği İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E110 Arıza Kodu : Aşırı Isınma Termostatın Da Sorun Ya Da Hasar Var İse Kombi Göstergesinde E110 Arıza Kodu Belirmektedir. Kombide Aşırı Isınma Termostatının Görevi; Kombi İçindeki Su Fazla Isındığı Zaman Direk Devreye Girmek Ve Cihazı Bloke Etmektir. Bu Durumda Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E119 Arıza Kodu : Star Kombideki Suyun Azaldığını Gösteren Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kombinin Alt Tarafında Yer Alan Doldurma Musluğunu Açmalı Ve Basıncı 1,5 Bar Değerine Ulaştırmalısınız. İşlem Sonrası Doldurma Musluğunu Kapatın Cihaz Çalışmasına Devam Edecektir.
 • E125 Arıza Kodu : Star Kombi Ekranında E125 Arıza Uyarısı Var İse Cihazın İçinde Yer Alan Pompa Kalorifer Tesisatındaki Suyu Çevirme Görevini Yapmıyordur. Bu Durumda Sorunun Tespiti Ve Çözümü İçin Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E130 Arıza Kodu : Ortamdaki Sıcaklığı Kombiye Aktaran Baca Sensöründe Arıza Olduğunda Kombide Bu Uyarı Kodu Mevcut Olur. Yani Bu Durumda Sensör Faz Isınmış Diyebiliriz. Böyle Bir Durumda Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E133 Arıza Kodu : Star Kombide E133 Arızası Kombinin Ateşleme Yapmadığını Yani Alev Oluşturmadığını Bildirir. Bunun Sebebi İse Kombinin Ateşleme Yapacak Gazı Bulamamasıdır. Bu Durumda Gaz Vanaları Kontrol Edilmeli Açık Duruma Getirilmelidir. Gaz Açık İse Gazın Kesilip Kesilmediğine Dikkat Edilmelidir. Sorun Yok İse Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E151 Arıza Kodu : Star Kombide Elektronik Kart Arızasının Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Cihaza Elektrik Girişi Olmaz Ve Dolayısıyla Cihaz Çalışmaz. Bu Durumda Ya Kart Tamiri Ya Da Değişimi Gerekmektedir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E156 Arıza Kodu : Bu Hata Kodu Star Kombi Üzerinde Belirdi İse Cihaz Düşük Voltaj Sebebi İle Kapanmaktadır. Bunun Sebebi İse Voltajı Güçsüz Bulmasıdır. Voltaj Düzelene Kadar Tüketici Olarak Yapabileceğiniz İşlem Yoktur. Voltaj Düzenleyici Regülatör Kullanmanız Gerekmektedir. Voltaj Düşüklüğü Sebebi İle Kombide Bulunan Parçalarda Yanma Ya Da Arıza Oluşma Olasılığı Fazladır.
 • E160 Arıza Kodu : Cihazın Yanma İçin Gereken Havayı Dışarıdan Alan Kötü Gazı İse Dışarıya Aktaran Fan Motorunda Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Star Kombide Bu Uyarı Kodu Belirir İse Cihaz Çalışırken Ses Yapabilir Ya Da Çalışmasını Durdurabilir Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E193 Arıza Kodu : Tesisatta Hava Oluştuğunda Star Kombi Göstergesinde Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Hava Oluşumu Sebebi İle Kombide Aşırı Isınma Meydana Gelmiş Demektir. Bu Duruma Tüketici Olarak Müdahaleniz Söz Konusu Değildir.

Baymak duo-tec arıza kodları;

 • E01 Arızası: Cihazda başarısız ateşleme kodu olarak bilinir. Duo tec kombi kullanıcısı olarak öncelikte dairenize gelen gazı kontrol etmeniz gerekmektedir. Dairenize gazın geldiğinden eminseniz eğer cihazı resetlemeniz gerekir. Reset uygulamasının ardından sorun yine de düzelmez ise yapabileceğiniz işlem yoktur. Duo tec kombide elektronik kart arızası, gaz grubu sorunu ya da iyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu olabileceğinden Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği   Arayarak Yardım Almalısınız.
 • E02 Arızası: Alev oluşumunda sorun olduğu zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda cihazı resetlemeli sorun devam eder ise mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

 

  • E03 Arızası: Sensörde aşırı ısınma sorunu anlamına gelir. Çözüm için mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E05 Arızası: Fan geri besleme sorunu olarak bilinir. Sorunun giderilmesi amacı ile cihaza müdahale etmeden mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E08 Arızası: Ateşleme devresinde sorun olduğunda bu hata kodu yer alır. Bu durumda yapabileceğiniz uygulama veya işlem bulunmaz. Teknik açıdan yardımları servisten almalısınız.
  • E09 Arızası: Gaz grubu geri besleme sorunu olarak bilinir. Cihaza müdahalede bulunmadan yardım alabileceğiniz Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E12 Arızası: EEPROM hatası anlamına gelir. Yani yazılım sorunu demektir. Bu durumda direk olarak Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E15 Arızası: Bu hata kodu sensör sıcaklık değişim sorunu anlamına gelmektedir. Cihazı resetleseniz dahi sorun düzelmeyecektir. Bu nedenle de yardım amacı ile Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E16 Arızası: Dönüş sıcaklık sensöründe kilitlenme olduğu zaman bu hata kodu ekranda belirir. Bu durumda cihazın düzelmesi adına cihazı resetlemeniz gerekmektedir. Sorun reset sonrasında da çözümlenmez ve devam eder ise mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E17 Arızası: Çıkış sıcaklık sensöründe kilitlenme sorunu olduğunu bildirir. Kullanıcı olarak bu arıza durumunda önce cihazı resetlemelisiniz. Reset sonrasında düzelme olur ise cihazı kullanmaya devam edin. Düzelme olmazsa da mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E18 Arızası: Ntc sensör çatlak test sorunu olduğunu anlatan arıza kodudur. Bu durumda yapabileceğiniz işlem olmadığından servis çağırmanız gerekmektedir. Ntc sensöründe sorun olduğundan müdahale servis ekipleri tarafından yapılmalıdır.
  • E21 Arızası: Duotec kombide elektronik kart sorunu olduğunu bildiren arıza kodudur. Bu durumda cihaz çalışma sağlamaz. Sorunun çözümlenmesi kartın tamir ya da değişim işlemini gerektirir. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E33 Arızası: Dönüş sıcaklık sensör problemi demektir. Bu durumda kullanıcı olarak hiçbir işlem yapamazsınız. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • E35 Arızası: Çıkış sıcaklık sensör problemi anlamına gelir. Bu durumla alakalı yapabileceğiniz hiçbir müdahale söz konusu olmaz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F13 Arızası: Reset kilitlenmesi olarak bilinen arıza kodudur. Bu durumda Duo tec kombiye gelen elektrik beslemesini kapatıp yeniden açmanız gerekmektedir. Sorun düzelmez ve yine devam eder ise mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F34 Arızası: Düşük besleme gerilim sorunu olarak bilinir. Yani bu arıza ile alakalı bir nevi voltaj sorunudur diyebiliriz. Cihaza gelen voltajın düşük olduğunu belirtir. Bu durumda sorun bir süre beklemeniz sonrasında düzelebilir. Yine de bir düzelme durumu olmaz ise mutlaka servis çağırınız. Cihazda bir hasar oluşmuş olabilir. Ayrıca sorunu yaşamamak adına mutlaka kombi regülatörü kullanmanız gerekmektedir. Bu talebiniz ya da sorunun çözümlenmesi adına Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F37 Arızası: Su basıncının düşük olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Duo tec kombilerde sık karşılaşılan bir arıza durumudur. Bu durumda kullanıcı olarak basıncı 1,5 bara kadar çıkarmalı yani cihaza su basmalısınız. Cihaza su basmanızın sonrasında sorun düzelecektir. Düzelme olmazsa cihazı resetlemelisiniz. Yine bir düzelme olmadı ise mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F39 Arızası: Dış hava sensör sorunu olduğunu bildirir. Bu durumda Duotec kombide çalışma olmaz. Sorunun çözümlenmesi için de yapılması gereken servisi aramaktır.
  • F40 Arızası: Su basıncının yüksek olduğunu bildiren arıza kodu olmaktadır. Bu durumda kombi bar değerinin olması gereken seviyenin üstüne çıktığını yani cihaza fazla su basıldığını anlayabiliriz. Bar değerini 1,5 değere getirmek adına petek havasını almalısınız. Bar değeri bu seviyeye geldiğinde sorun düzelmezse cihazı resetleyin. Mutlaka düzelme olacaktır.
  • F41 Arızası: Duo tec kombide bu hata kodu otomatik doldurmanın devrede olduğunu bildirir. Bu arıza durumunda mutlaka Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F42 Arızası: Otomatik doldurmanın tamamlandığını belirtir. Yardım için Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F43 Arızası: Otomatik doldurma sonrasında düşük su basıncı arızası olarak bilinir. Cihaza su basmalısınız. Sorun düzelmez ise yardımları Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F47 Arızası: Su basınç anahtarının bağlı olmadığını bildirir. Bu arıza durumunda yapabileceğiniz işlem bulunmaz ve yardım için servisi aramanız gerekir.
  • F50 Arızası: Sıcak su boyler sensöründe sorun meydana geldiği zaman Duo tec kombi ekranında bu hata kodu yer alır. Kullanıcı olarak hiçbir müdahalede bulunamazsınız.
  • F51 Arızası: PT1000 sensör sorunu demektir. Yardım amacı ile servisi aramanızı tavsiye ederiz. Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.
  • F52 Arızası: Kullanım suyu sensör sorunu olarak anlayabileceğimiz arıza kodudur. Bu durumda sıcak su alamazsınız ve sorun yaşarsınız. Çözüm için servis yardımı almanız gerekmektedir.
  • F53 Arızası: Termik sigortanın kapalı olduğu anlamını taşıyan bir arıza kodudur.
  • F81 Arızası: Sensör drift tes sorunu olarak bilinir. Bu arıza durumunda yardım için Kısa Sürede Servisimiz Fırat tekniği  Arayarak Yardım Almalısınız.

 

 • Baymak Kombi Kodları,Baymak Hata Kodları,Baymak Hata Kodlarının Anlamları

 

 

Yukarı